Konečná zpráva o sérii turnajů mládeže

Středa, 09. říjen 2019, 15:02, vach

Letošní serie turnajů mládeže,krajský přebor dorostu a žáků, byla odehrána dle schváleného rozpisu pro rok 2019 až na jednu vyjímku. Tím byl hned druhý turnaj, KP dvojic , který měl pořádat nohejbalový oddíl Čelákovic a to 12.5.2019. Turnaj se v daný termín nemohl uskutečnit na základě nezpůsobilého hřiště po průtrži mračen, stav byl doložen fotografií hřišť. Protože se oddílu nepovedlo najít vhodný náhradní termín konání, přenechal pořádání turnaje jinému oddílu. Nakonec turnaj uspořádal nohejbalový oddíl TJ Sokol Čáslav. Tím bylo splněno odehrání všech sedmi turnajů mládeže dle platných pravidel a termínového kalendáře.

Nejlepším týmem byl Český Brod,druhý skončil oddíl Kostelce, který byl velmi zdatným soupeřem Č.Brodu o první místo. A třetí příčku obsadili mladí nohejbalisté ze Slaného. Ostatní týmy se nedokázaly bodově dotáhnout i z důvodu menší účasti na turnajích.

V jednotlivcích byl nejlepší hráč Kostelce Vrbata, jako jediný odehrál všech sedm turnajů. Druhé místo obsadil jeho spoluhráč Krůbr. Bronzový stupínek patří hráči Č.Brodu Michalovi Červenkovi, který se spoluhráčem J.Bálkem dokázal např.vyhrát dva turnaje dvojic. Vzhledem k jejich věku a předvedené hře velmi zajímavý počin.

Samotný průběh soutěže mládeže ukázal, že i když byly kategorie dorostu a žáků spojeny, v mnoha utkáních se ukázala herní šikovnost těch mladších, talent i chuť předvést v obou kategoriích pěkné nohejbalové momenty.

Na závěr patří opět poděkování všem, kteří pomáhají a starají se o mládež, za pomoc při pořádání turnajů i za předávání vlastních zkušeností těm mladším.Není to vždy jednoduché ale nese to své ovoce, což každý rok je možné vidět na turnajích mládeže a doufejme, že třeba v příští sezoně bude o pár mladých hráčů zase více.

Za komisi mládeže M.Vach.

< zpět
Sezóna: