Vítěz OP 2021 ...S.K. Nohejbal Hlavenec okresu Mladá Boleslav

Pátek, 01. říjen 2021, 11:31, onsmb.estranky.cz

Okresní přebor 2021

Další ročník mimořádné soutěže je za námi. Opět se do poslední chvíle nevědělo, zda se bude moci hrát a kdy vlastně ty soutěže začnou. První plán uspořádat soutěže postaru se s uvolňováním stále posouval, až bylo jasné, že z termínových důvodů nebudeme schopni vše dohrát v řádném termínu. Plán "B" již vyšel a tak se týmy rozhodily do čtyř výkonnostních košů a losovalo se do čtyř skupin. Když už bylo rozlosováno, tak oddíl NK Záryby oznámil svou neúčast. Jedna skupina musela zůstat o čtyř účastnících, což narušilo i další průběh soutěže, kde musel vždy jeden oddíl mít volný hrací den.

Po odehrání základních skupin se podle pavouka utkaly týmy podle umístění mezi sebou na dva zápasy, kde dále postupoval pouze vítěz. Pro poraženého však soutěž nekončila a hrálo se až do posledního zápasu. O titul hráli pouze vítězové skupin a další již o konečné umístění v soutěži.

Do poslední fáze se probojovaly oddíly TJ Sokol Mn. Hradiště, TJ Semčice, S.K. Nohejbal Hlavenec "A" a SK Jizerní Vtelno. "Pavouk" proti sobě postavil TJ Sokol Mn. Hradiště a S.K. Nohejbal Hlavence, kde si Hlavenec celkem jednoznačně poradil s loňským vítězem soutěže a postoupil dále. Druhé semifinále mělo podobný průběh a TJ Semčice si po roce opět zahrálo finále o titul Přeborníka okresu.  První utkání finálového duelu se odehrálo v Hlavenci. Oba týmy nastoupily v plné sestavě a byl to boj do posledního míče. Domácí tak těsně zvítězili 4:3 a na horký kurt do Semčic vyrážel k odvetě v mírné výhodě. Do odvety nenastoupily tahouni obou týmů a tak otěže zápasu převzali jiní. Nohejbalisté Hlavence se rychle dostali do vedení 3:0 a zdálo se, že odveta bude snadnější, než se původně zdálo. Domácí pak snížili, ale hned v dalším zápase Hlavenec urval nejdůležitější bod a zvítězil. Utkání se pak dohrávalo do konečného výsledku 2:5 z pohledu domácích. Gratulace vítězi OP 2021!

Dovolím si poděkovat všem vedoucím za spolupráci v letošním ročníku. Po loňském jsme zase zkusili nový systém soutěže, takže pro příště už to máme natrénováno a nic nás snad nepřekvapí. Uvidíme, co si pro nás připraví jaro 2022 ...

20210923_183636.jpg

Ďurček Josef

< zpět
Sezóna: