Třetím kolem pokračoval sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2026, pro okresy Kutná Hora, Kolín a Praha–Východ.
V utkání kola hostil loňský mistr Hradešín letos stoprocentní Kostelec. Od začátku utkání měli navrch domácí hráči, kteří v úvodních zápasech dvojek ztratili pouze jeden set a šli do vedení 2:0. Pak přeci jenom se podařilo hostům vyhrát první trojku, ale v té druhé byl úspěšný Hradešín. Za stavu 3:1 se povedlo naposledy Kostelci dostat na dostřel po výhře v zápase třetích nepárových dvojek a korigovat na 3:2. Následující oba zápasy patřili domácím, kteří tak odskočili na 5:2. Malou naději na remízu ještě udržel Kostelec po vítězství v poslední trojce dne a stavu 5:3. Oba poslední zápasy křížových dvojek dospěly do třetí zkrácené sady a v obou případech byl úspěšný domácí tým, který si tak zajistil první letošní body.
Obě zbylá utkání vyhrála favorizovaná družstva, když Velim byla nad síly Českému Brodu a stejně tak béčko Vrdů nestačilo v domácím prostředí na vedoucí Vavřinec. Velimští bez ztráty setu šli do vedení 5:0, a i když hostující Blažek korigoval po výhře v singlu na 5:1 v obou následujících křížových trojkách opět dominovala Velim a rozhodla o zisku obou bodů. Za tohoto stavu se povedlo ještě českobrodským vyhrát obě křížové dvojky a dát tak konečnou podobu výsledku. To Vrdy začaly domácí duel vítěznou úvodní dvojkou, ale hosté zabrali a bez ztráty setu šli do vedení 1:4. Singl po třísetové bitvě zvládl domácí Tlustý a snižoval na 2:4, ale následující tři zápasy jasně ovládli hráči Vavřince a rozhodli o konečné výhře, bez ohledu na domácí úspěch v úplně posledním zápase dne.
| Výsledky 3.kola: | ||
|---|---|---|
| Vrdy B – Vavřinec | 3: 7 | (sety 6:16) |
| Velim – Český Brod B | 7: 3 | (sety 16:6) |
| Hradešín – Kostelec/ Konojedy | 7: 3 | (sety 15:9) |
| 1. | SK Vavřinec | 3 | 3 0 0 | 6 | 23: 7 |
| 2.-3. | Nohejbal Kostelec/Konojedy | 3 | 2 0 1 | 4 | 18: 12 |
| TJ Sokol Velim | 3 | 2 0 1 | 4 | 18: 12 | |
| 4. | HSK Hradešín | 3 | 1 0 2 | 2 | 13: 17 |
| 5. | TJ Slavoj Vrdy B | 3 | 1 0 2 | 2 | 12: 18 |
| 6. | TJ Slavoj Český Brod B | 3 | 0 0 3 | 0 | 6: 24 |
Příští program: 4.kolo, sobota 9.5.2026 od 09:00 hod.:
Vrdy B – Velim,
Český Brod B – Hradešín,
Vavřinec - Kostelec/ Konojedy (10.5.2026 od 14:30 hod.).
Hradecko, Zaječov a Přerov na vítězné vlně, první body pro Šacung B a Vrdy.
Celostátní 2. nohejbalová liga ročníku 2026 pokračovala už 5.kolem ve skupině B a zápasy 4.kola u skupin A a C. Ve skupině A zvítězily favorizované týmy a bez bodového zisku zůstala družstva Mokrovraty a Strakonice. Mokrovraty na domácím hřišti hodně potrápily Hradecko, ale na body to nestačilo. Zaječov i Stříbro vcelku hladce porazily soupeře z Třeboňe resp. Strakonic.
Skupina B nabídla utkání kola v Čakovicích, kde místní B tým si vcelku hladce poradil s Jenštejnem. Čakovičtí tak zaznamenali již čtvrtou výhru v řadě. Další utkání přinesla nejtěsnější výhry A a B družstev Šacungu na hřištích Řeporyjí a Slaného. Pro Benešovské béčko to byly první letošní body. Nový Bydžov měl volno, ale i tak zůstal díky lepšímu skóre v čele průběžné tabulky.
V C skupině zvítězil doma Přerov nad Žďárem a jako jediný zatím neztratil žádný bod. Zbečník díky nejtěsnější výhře v Postřelmově zůstává v těsném závěsu za lídrem skupiny. Na první bod dosáhli hráči z Vrdů, kdy utkání ve Znojmě skončilo spravedlivou dělbou bodů.
| Výsledky skupina C: 4.kolo: | |
|---|---|
| Znojmo – Vrdy >>> | 5: 5 |
| Postřelmov – Zbečník | 4: 6 |
| Přerov – Žďár n.S. | 6: 2 |
| Tabulka C skupina: | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1. | TJ Spartak Přerov | 4 | 4 0 0 | 8 bodů | 24: 10 |
| 2. | TJ Sokol Zbečník | 4 | 3 1 0 | 7 bodů | 23: 13 |
| 3. | TJ Postřelmov | 4 | 2 0 2 | 4 body | 19: 15 |
| 4. | SKP Žďár n. S. | 4 | 1 0 3 | 2 body | 13: 19 |
| 5. | NK Znojmo | 4 | 0 2 2 | 2 body | 12: 22 |
| 6. | TJ Slavoj Vrdy | 4 | 0 1 3 | 1 bod | 11: 23 |