Brodská rezerva poprvé nebodovala a dělba bodů v Kutné Hoře.

Pondělí, 22. květen 2023, 13:12, racek

Pátým kolem pokračoval sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2023, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ. Všechny utkání se vyznačovala velkou vyrovnaností, kde se o bodech většinou rozhodovalo až v jejích závěrech.

Ve středečním šlágru kola se utkala doposud neporažená družstva béčka Českého Brodu a Kostelce. Oba týmy nastoupily do utkání ve velkém počtu s možností několika variant střídaní. Hosté začali lépe a před nepárovou části utkání byl stav 1:3. V této části se body dělily a domácí stále ztráceli na soupeře dva body 2:4. Obě křížové trojky ovšem vyhráli českobrodští, a tak rozuzlení přinesly následné křížové zápasy dvojek. Hned ten první byl zlomový, jelikož první set jasně ovládli domácí poměrem 10:3, ale v následujících dvou setech padli na devítkách. V posledním zápase dne elitní hostující sestava Bílek – Šperlík, zajistila konečné vítězství a posun svého týmu do čela přeboru.

Kosteleckým napomohlo do čela OP zaváhání do té doby vedoucích Přišimasů, které prohrály v Sázavě. Do tohoto utkání vlítli domácí s velkou převahou a bez ztráty setu šli do vedení 3:0. Hosté, poté dokázali dvakrát zvítězit a dostali se na dostřel 3:2. Sázavští ovšem zabrali a rozhodli o svém celkovém vítězství již po zápasech odvetných křížových trojek, které obě rozhodli ve třetí zkrácené sadě. Za rozhodnutého stavu 6:2 se povedlo hostům korigovat konečnou podobu výsledku.

V posledním utkání kola se utkala družstva z konce tabulky, kdy Kutná Hora hostila Sendražice. Skóre v utkání se přelévalo jak na houpačce, když hosté v úvodu vedli 3:0 a po zápase singlu ještě 4:2. Odvetné zápasy křížových trojek se stali kořistí kutnohorských hráčů, kteří srovnali na 4:4. V posledních zápasech dvojek se body dělily. Nejdříve vyhráli hosté a měli již jistotu bodu. Navíc i v posledním zápase dne začali lépe sendražičtí a po vyhraném úvodním setu měli blízko k vítězství, ale domácí druhá dvojice v sestavě Tesárek-Šimoníček byla proti, a zaslouženě vybojovala Kutné Hoře první letošní tabulkový bod.